Najnovšie recenzie zo sekcie Brúsky

Bosch GWS 2200 0 601 8C1 120

Overený zákazník Alza.sk Overený zákazník

Pridané: 22. augusta 2023

Zakúpený v Alza.sk

• Nema plynuly rozbeh. Ked sa zapne tak treba brusku pevne drzat pretoze vam trhne rukami. Moja chyba, mal som si overit ci ma bruska postupny rozbeh. Ale inak v pohode.
Parkside PWSA 20-Li C3 100348485

Parkside PWSA 20-Li C3 100348485

Overený zákazník lidl.sk Ľubomír

Zakúpený v lidl.sk

• Zatiaľ vyskúšaná len v el.sieti,otáčky, rukoväť aj upínanie v pohode
Bosch GWS 750 S 0.601.394.121

Bosch GWS 750 S 0.601.394.121

Overený zákazník Alza.sk Michal

Pridané: 21. augusta 2023

(naposledy upravené 21. augusta 2023)

Zakúpený v Alza.sk

• dobre sadne do jednej ruky
  • na nasadenie či pootočenie krytu kotúča treba náradie - imbusový kľúč

Dobrá brúska, ale potreba náradia na manipuláciu s krytom kotúča je nezmysel, ktorý som ešte nevidel ani pri lacných brúskach z hypermarketov.

Güde P 2501 S

Güde P 2501 S

Overený zákazník StavbaEU.sk Overený zákazník

Zakúpený v StavbaEU.sk

• cena a rýchlosť dodania
Makita GA9020

Makita GA9020

Overený zákazník Skrutka.SK David H.

Zakúpený v Skrutka.SK

• Výkon
Parkside PBTS 370 B2

Parkside PBTS 370 B2

Overený zákazník lidl.sk Norbi

Pridané: 20. augusta 2023

Zakúpený v lidl.sk

Funguje, ako má. Som spokojný.

Metabo WEV 850-125

Metabo WEV 850-125

Overený zákazník Doktor Kladivo Jaroslav

Pridané: 18. augusta 2023

(naposledy upravené 18. augusta 2023)

Zakúpený v Doktor Kladivo

Metabo WVB 18 LT BL 11-125 QUICK 613057840

Metabo WVB 18 LT BL 11-125 QUICK 613057840

Blu Blu

Pridané: 15. augusta 2023

• Tichá, veľmi silná, kompaktná pri použití vhodnej batérie.
  • Regulácia otáčok, polohovateľný kryt
  • Brzda kotúča, zastaví v momente po vypnutí
  • Soft start, žiadne trhnutie pri zapnutí
  • Rýchloupínacia matica, výmena kotúčov bez potreby kľúča
  • Horšia manipulácia pri väčších AKU článkoch
  • Regulácia otáčok by mohla byť riešená tlačidlami +/- namiesto kolieska

Pri výbere akumulátorovej uhlovej brúsky som bol obmedzený výrobcom Metabo, respektíve aku platformou CAS, keďže vlastním už niekoľko strojov tejto značky a chcel som si doplniť stroj do platformy. Lenže vyznať sa v ponuke uhlových brúsok Metabo nie je vôbec jednoduché. Moje hlavné požiadavky boli, aby mala brúska brushless motor a brzdu, ktorá po vypnutí zastaví kotúč. Zastavenie je skutočne rýchle, výrobca uvádza pod 1 sekundu a z hľadiska bezpečnosti ide o veľmi užitočnú funkciu. Stroje s touto výbavou štartujú s cenovkou od približne 160 Euro. Je preto vhodné porovnať si ostatné modely, kde človek môže ľahko zistiť, že ak ešte trochu priplatí, dostane pár užitočných funkcií navyše. Keď sa tento stroj objavil za 190 Eur aj s Metaboxom, nemohol som odolať. Brúsky na obrázkoch vyzerajú takmer identicky, líšia sa písmenkovým označením a cenovkou. Je preto dobre pozerať na ich označenie: Prvé písmeno W znamená, že ide o uhlovú brúsku. Spravidla druhé písmeno B znamená, že má stroj brzdu. Ak je medzi W a B ďalšie písmeno, znamená to ďalšie funkcie: P značí pádlový vypínač a písmeno V značí variabilné nastavenie otáčok, ktoré sa ukázalo ako veľmi užitočné. Nasleduje číslo 18 ktoré značí napájacie napätie 18V, ďalej označenie L/ LT/ LTX ktoré značí niečo ako úroveň kvality a napokon BL, ktoré označuje bezuhlíkový (brushless) motor. Aby toho nebolo málo, na prelome rokov 2022 a 2023 sa na trh dostali nové aku uhlové brúsky, pri ktorých výrobca uvádza, že majú výkon zvýšený o 40%, pritom ich cena zostala približne rovnaká oproti starým modelom. Nové modely spoznáte tak, že vo svojom označení majú napísané napríklad 11 – 125, čo znamená, že ide o stroj s výkonom 1100W a priemerom kotúča 125mm. Písmeno Q na úplnom konci názvu znamená rýchloupínaciu maticu, ktorá uľahčí výmenu kotúčov. Brúska WVB 18 LT BL 11 – 125 Q je teda jedna z tých lepších, čo Metabo ponúka. Ide o stroj z novej rady, s variabilným nastavením otáčok, brzdou a bezuhlíkovým motorom. Má štíhle, podlhovasté telo, výborne sa drží v rukách a svojou hmotnosťou neprekračuje podobne výkonné stroje napájané zo siete. Rýchloupínacia matica, otáčateľná batéria, polohovateľný kryt či bezpečnostná spojka v prípade zaseknutia kotúča, sú príjemnými doplnkami. Na pohon som skúsil 2Ah batériu, ktorá stačí na poháňanie brúsky pri rezaní prinajlepšom 2mm plechu. Pri väčšej záťaži nedokáže batéria dodávať dostatočný prúd a rýchlo sa vybije, zároveň sa celkom zohrieva. Jedinou výhodou je len nízka hmotnosť, 400g batériu si človek ani nevšimne. Úplne iné pocity z brúsky poskytla LIHD batéria s kapacitou 5,5 Ah, ktorá spomedzi všetkých Metabo batérií dokáže dodávať najvyšší prúd. Keď som do brúsky upol 150mm diamantový kotúč, rezal som betón akoby sa nechumelilo. Batéria sa pritom ani trochu nezohriala. Daňou však je zvýšenie hmotnosti, keďže 5,5 Ah blok váži 1 kg. Veľká a ťažká batéria má negatívny vplyv na ergonómiu, brúska sa prevažuje dozadu a veľká batéria zavadzia pri práci. Aj keď brúska má silu na to, aby rezala betónovú dlažbu, fyzika nepustí. Batéria s kapacitou 100 Wh stačí na pohon brúsky pri plnom výkone po dobu približne 6 minút, nabíjanie s nabíjačkou ASC145 trvá 40 minút. Po pár rezoch je potrebné batériu vymeniť a tak je na zváženie, či je väčšia otrava ťahať za sebou kábel, alebo neustále prehadzovať ťažké batérie medzi brúskou a nabíjačkou. Ako ideálna kombinácia kapacity a hmotnosti sa javí batéria LIHD 4Ah na rezanie menších priemerov či brúsenie.

Fieldmann FDB 2004-E

Fieldmann FDB 2004-E

Overený zákazník Andrea Shop Martin

Pridané: 15. augusta 2023

Zakúpený v Andrea Shop

• Dobrý pomer cena/výkon
  • Pasujú bežné brúsne pásy šírky 93mm
  • Vybrácie sa dosť prenášajú na ruky, takže dlhodobo (hodiny) by som s ňou neodporúčal brúsiť - brnia potom ruky.

Veľmi dobrá vibračná brúska na občasné použitie.

HERMAN AXAG 1800

HERMAN AXAG 1800

Overený zákazník HERMAN Overený zákazník

Pridané: 14. augusta 2023

Zakúpený v HERMAN

• Jedna baterka na viac strojov
  • Kvalitné spracovanie

Black & Decker BEG110

Black & Decker BEG110

Overený zákazník MALL.SK Overený zákazník

Pridané: 11. augusta 2023

(naposledy upravené 11. augusta 2023)

Zakúpený v MALL.SK

Super. Dakujem