Metabo WEV 15-150 Quick

Napätie
230 V
Závit vretena
M14

Najdlhšia životnosť v extrémnom nasadení: robustná uhlová brúska so silným krútiacim momentom, reguláciou počtu otáčok a najväčším pomerom výkon - obvod vo svojej triede pre rýchly postup práce.

Nový, patentovaný Metabo Marathon motor s až o 50% vyšším krútiacim momentom a až o 20% vyššou schopnosťou zvládať preťaženie pre rýchlejší odber materiálu a dlhšiu životnosť.

• Vario-Tacho-Constamatic (VTC)-plnovlnná elektronika s nastavovacím kolieskom: pre prácu s počtom otáčok presne prispôsobeným materiálu, ktoré zostanú aj pri zaťažení konštantné.
  • Teraz ešte rýchlejší: Metabo Quick systém pre výmenu kotúča bez potreby použitia náradia vďaka Quick-rýchloupínacej matici.

Prestavenie ochranného krytu bez potreby použitia náradia; zaistiteľný proti pretočeniu.

Prídavná rukoväť Metabo VibraTech (MVT) pre tlmenie vibrácií a pohodlnejšiu prácu v trvalej prevádzke.

Metabo S-automatic bezpečnostná spojka: priame mechanické odpojenie pri zablokovaní kotúča. minimalizujúce spätný úder - pre vysokú bezpečnosť a rýchle pokračovanie v práci; už desaťročia overená.

Elektronická ochrana proti preťaženiu pre dlhú životnosť.

Elektronický jemný nábeh pre plynulý nábeh.

Ochrana proti opätovnému nábehu: zabraňuje neúmyselnému zapnutiu stroja po prerušení dodávky elektrickej energie.

Skriňa prevodovky otočiteľná v 90°-ových krokoch, možnosť prispôsobenia pre ľavákov alebo na rezanie.

Samovypínateľné uhlíky pre ochranu motora.

Sériové príslušenstvo:

Priemer kotúča 150mm

Napätie 230V

• , zakúpené v MADMAT

Na hodnotenie zavčasu čas ukáže,prvý dojem dobrý

• dodrý pomer cena kvalita
    • nastaviteľné otáčky
    • rovnaké otáčky aj pri zaťažení
    • ochrana proti opätovnému spusteniu pri výpadku el. energie
    • mám ju len pár dní a robil som s ňou iba krátko, takže zatiaľ nič

Mal som pred nákupom 5 uhlových brúsiek z toho 4 kusy 125 a jednu 230 a potreboval som niečo medzi tým.
    V návode sa píše, že na železo treba vysoké otáčky, rezal som železo na ťažko dostupnom mieste tak som sa bál, že dôjde k úrazu. Nastavil som najnižšie otáčky a rezal som železo ako maslo. Ďalšia uhlová brúska bude jednoznačne len s nastaviteľnými otáčkami, doteraz som si to neuvedomil aké je to dôležité.
    Funguje (zatiaľ) lepšie ako som si myslel.